A spirulint a vérszegénység, májgyulladás, gyomorhurut, és más gyulladásos betegségek, cukorbetegség, magas vércukorszint, túlsúlyosság és alultápláltság esetén, valamint a bőr tonifikálására, a bőr krónikus betegségeinek kezelésére használják, mivel javítja az immunrendszert. Viszont nem ajánlott az ödémás betegségek kezelésére (ahol a szervezet vizet tart meg) vagy olyan esetekben, amikor gátolt az alhasi folyadék keringése.
A kék phycocianin pigment (egy biliprotein) jelenlétének köszönhetően meggátolja a vastagbélrák kialakulását. Igen kevés élelmiszer tartalmaz kék pigmenteket. Ezek – megtalálhatóak a spirulinban – összehúzó és gyulladáscsökkentő hatással bírnak. A phycocianin felelős az agyban felgyűló amminósavakért is, amelyek részt vesznek a neurotranszmitterek kialakulásában és növelik az egyén mentális képességeit.
A bő gamma-linolénsav és prosztaglandin tartalmának köszönhetően a spirulin egy számottevően hozzájárul a immunrendszer serkentéséhez, főleg azoknak a személyeknek az esetében, amelyek gamma-linolénsav hiányban szenvednek.
Krónikus vérszegénység esetén, amikor a szervezetnek klorofiltöbletre van szüksége szinergikusan lehet szedni a Chlorella, amely körülbelül 10-szer több klorofilt tartalmaz, mint a spirulin, viszont kevesebb proteint tartalmaz.
Alternatívaként használhatják a Sea Power-t (a tenger ereje), amely Spirulint, Klorelát és Kelpet tartalmaz.
Az ajánlott adagolás: 1-3 tabletta/nap.