Nem létezik olyan ember, aki élete során legalább egyszer ne szenvedett volna gyomorpanaszoktól. Ennek különböző tünetei lehetnek a savtúltengésen keresztül a gyomorfájdalmakig és a sav visszaöklendezéséig. Ezekhez természetesen hozzáadódnak a különböző akut és krónikus betegségek is, mind: gyomorhurut, gyomorfekély, stb.
A gyomorpanaszok oka általában a gyomorsav savtartalma és a gyomor azon képessége közötti egyensúly felborulása, amely a gyomrot a sav okozta irritációtól védi. Egyes káros baktériumok jelenléte is okozhat gyomorpanaszokat. A gyomor védéséért a nyák felel, amely a gyomorfalán található millió sejtek termelnek és mucinnak hívnak.
A szintetikus gyógyszerek általában semlegesítik a savat, viszont arra szüksége van a szervezetnek a táplálék megemésztése szempontjából. A savtúltengés vagy gyomorfekély okozta fájdalmak megszűntetését olyan gyógyszerek szedésével érik el, amelyek bevonják a gyomornyákot, amellyel szintén meggátolják az emésztést. Ezek a gyógyszerek rövid távon megszűntetik a tüneteket, azonban hosszú távon igen káros hatásokkal bírnak.
Mi a DGL – Licorice Root Extract?
A DGL egy de-glicirhizinált édesgyökér, ami azt jelenti, hogy a káros hatású glicirhizint eltávolították belőle. A DGL így egy természetes, egyedülálló és hatékony megoldást nyújt a gyomrot érintő problémák megoldására.
Egy 16, súlyos gyomorproblémákban szenvedő betegen végzett kutatás kimutatta, hogy 360 mg DGL napi 3 alkalommal (a 3 fő étkezéskor) történő alkalmazása eredményeképpen a tünetek átlag 78%-al csökkentek.
Ugyanakkor egy másik kutatás azt mutatta ki, hogy a DGL – Licorice Root Extract 760 mg-os alkalmazás esetében, szintén napi 3 alkalommal, ugyanolyan hatással bír, mint az erre használt gyógyszerek (Tagamet) (cimetidin), viszont ennek mellékhatásai nélkül.
A DGL édesgyökér tulajdonságai és hatásai:
- Az összetételben fellelhető flavonoidok segítenek a túlzott savtermelés leállításában.
- Növeli a gyomorfal nyáktermelő sejtjei szintjén a vérkeringést.
- Növeli a gyomor nyáktermelését, amely megvédi a gyomorfalat.
- Elősegíti az új nyálkahártya-sejtek növekedését.
- A DGL de-glicirhizinált a mellékhatások elkerülése érdekében.
- A DGL könnyen alkalmazható rágótabletta formában.
Hogyan hat az édesgyökér?
Az édesgyökeret (Glycyrrhiza glabra) gyakran a szintetikus savkötők és az anti-blokkoló szerek alternatívájaként használják. Ennek sikere nem csak annak köszönhető, hogy nem gátolja meg teljesen a gyomor savtermelését hanem annak is, hogy nem semlegesíti a gyomorsavat, inkább arra sarkallja a gyomrot, hogy természetes módon védekezzék a gyomorsav ellen.
Az édesgyökér serkenti a mucintermelést és a mucintermelő sejtek kialakulását, a gyomorfal szintjén működő vérkeringés serkentése által. Ugyanakkor a kutatások kimutatták, hogy az édesgyökér igen hasznos a belekben található az olyan káros baktériumok gyomorba való vándorlásának a meggátolásában, mint például a Helicobacter pylori.
A hosszú távú használatának egyetlen akadálya a glicirizin, amely növelheti a vérnyomást és a víz megtartást. Viszont abban az esetben ha ezt az összetevőt eltávolítják, ez a nemkívánatos mellékhatás is megszűnik.